МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 

 

 

 

  МФ "Відродження"  / Міжнародні програми 

 

МФ "ВІДРОДЖЕННЯ"

Проект: "Львівський регіональний центр суддівських студій"

Мета проекту - створення у Львові постійно діючого осередку підвищення кваліфікації суддів.

Львівський регіональний центр суддівських студій виступає, як елемент національної системи підвищення кваліфікації суддів України на регіональному рівні.

Основним завданням цього Центру є забезпечення безперервного навчання суддів західного регіону України, інформаційно-методичне забезпечення процесу навчання, здійснення координації щодо участі суддів області в навчальних заходах процесу підвищення кваліфікації.

Відповідне технічне забезпечення регіонального центру дозволить розширити доступ суддів до сучасної навчальної інформації, в тому числі і за допомогою мережі Інтернет.

На даний час Львівський регіональний центр суддівських студій успішно працює.

Інформацію щодо діяльності центру дивіться на сайті: http://www.css.lviv.ua/

Термін дії проекту: 2002 - 2003 роки.

Учасники проекту: Верховний Суд України; Апеляційний суд Львівської області; Рада суддів Львівської області.

Проект: "Івано-Франківський центр суддівських студій"

Мета проекту - створення в Івано-Франківську спеціалізованого центру підвищення кваліфікації суддів. Івано-Франківський центр суддівських студій виступатиме, як елемент національної системи підвищення кваліфікації суддів України на регіональному рівні.

Основним завданням цього Центру є забезпечення безперервного навчання українських суддів з питань реалізації в судовій діяльності конституційного положення щодо забезпечення гласності судового процесу та його повного фіксування технічними засобами, психологічної підготовки суддів та інших учасників судового процесу, інформаційно-методичне забезпечення процесу навчання, здійснення координації щодо участі суддів області в навчальних заходах процесу підвищення кваліфікації.

Відповідне технічне забезпечення регіонального центру дозволить розширити доступ суддів до сучасної навчальної інформації, в тому числі і за допомогою мережі Інтернет.

Термін дії проекту: 2002 - 2003 роки.

Учасники проекту: Верховний Суд України; Апеляційний суд Івано-Франківської області.

Проект: "Запровадження елементів пробації в кримінальному судочинстві України на базі міських судів"

Мета проекту - запровадження пілотного проекту по відпрацюванню елементів пробації кримінально-виконавчою інспекцією ДДУПВП шляхом досудового дослідження особистості підсудного для застосування найбільш адекватного покарання до нього, запровадженням альтернативних видів покарань до правопорушників (в залежності від тяжкості злочину) та відпрацювання механізмів, шляхів введення в Україні інституту пробації, що дозволить уникнути при цьому помилок; сприяння державним органам в підготовці проектів нормативно-правових документів для внесення змін до чинного кримінального, кримінально-процесуального та виправно-трудового законодавства; напрацювання певного досвіду та на його основі розробка рекомендацій для працівників кримінально-виконавчої інспекції.

Термін дії проекту: 2003 - 2004 роки.

Учасники проекту: Державний департамент України з питань виконання покарань; Білоцерківський міський суд; Ялтинський міський суд.

Проект: "Судовий захист права на свободу та особисту недоторканість за статтею 5 ЄКПЛ. Учбово –методичний практикум".

Мета проекту – Реалізація комплексу заходів по розробці нового інструментарію щодо практичного застосування ст. 5 ЄКПЛ у вигляді учбово-методичного практикуму та надання суддям допомоги у застосуванні ст.5 ЄКПЛ в судовій практиці з метою сприяння ефективному захисту права на свободу та особисту недоторканість людини в Україні.

Термін дії проекту: 2003 - 2004 роки.

Учасники проекту: Судді Верховного Суду України; Судді апеляційних судів Луганської та Тернопільської областей; Центр суддівських студій.

Проект: "Громадське обговорення питань формування та реалізації судової політики"

Мета проекту - Проведення обговорення (робочі наради, конференції) засад і функцій судової політики в Україні та проблем участі громадськості у визначенні її пріоритетних напрямків.

Термін дії проекту: 2004 - 2005 роки.

Учасники проекту: судді, науковці, представники неурядових організацій.

Проект: "Поширення практики призначення альтернативних видів покарань".

Мета проекту – Проведення аналізу судової практики по застосуванню кримінальних покарань у областях з найвищим рівнем позбавлення волі - Донецькій області, АР Крим та м. Києві. Розробка методичних матеріалів для суддів та проведення низки навчально-методичних семінарів з метою пропагування альтернативних видів покарань, досвіду успішної співпраці суду та кримінально-виконавчої інспекції, що дозволило зменшити кількість осіб, які позбавляються волі. Збір пропозицій суддів щодо удосконалення судової практики, вироблення рекомендацій та їх обговорення у Верховному Суді України.

Термін дії проекту: 2005 - 2006 роки.

Учасники проекту: Судді, працівники кримінально-виконавчої інспекції, науковці.

Проект: "Судові гарантії особи на стадії досудового ув'язнення".

Мета проекту – Сприяння гуманізації судової практики за рахунок розробки та впровадження методичних рекомендацій по застосуванню запобіжних заходів, альтернативних взяттю під варту, з урахуванням конституційних та міжнародних норм. Проведення чотирьох навчально-методичних семінарів для суддів апеляційних та місцевих судів м. Києва. Підготовка пропозицій щодо удосконалення судової практики з обранням запобіжних заходів в Україні. Підвищення рівня судового захисту законних прав та свобод громадян.

Термін дії проекту: 2004 - 2005 роки.

Учасники проекту: Судді Верховного Суду України, апеляційних та місцевих судів м. Києва та Київської області, науковці.

Проект: "Удосконалення практики взаємодії суду та кримінально-виконавчої інспекції по застосуванню елементів пробації в кримінальному судочинстві".

Мета проекту – Пілотне відпрацювання практики тісної взаємодії судів м. Біла Церква та АР Крим з кримінально-виконавчою інспекцією. Підготовка для суддів досудових характеристик на підсудну особу з метою гуманізації кримінального судочинства та ширшого застосування покарань, не пов'язаних з позбавленням волі. Узагальнення позитивної практики такої взаємодії та застосування елементів пробації у судочинстві. Розробка рекомендацій для удосконалення судової практики, їх презентація для суддів інших регіонів України та широке висвітлення для юридичної громадськості.

Термін дії проекту: 2005 - 2006 роки.

Учасники проекту: судді, працівники кримінально-виконавчої інспекції.

Проект: "Навчання суддів правильному застосуванню запобіжного заходу у вигляді взяття під варту".

Мета проекту – Впровадження у суддівську практику нових умінь по застосуванню міжнародних стандартів захисту прав особи при обранні запобіжного заходу у вигляді взяття під варту. Пропагування серед суддів альтернативних запобіжних заходів, які не пов'язані з ув'язненням. Опрацювання судової практики, підготовка навчальних справ та проведення практичних занять з суддями м. Києва та Київської області. Проведення двох круглих столів за участю суддів, слідчих, прокурорів та адвокатів для обговорення кола питань, пов'язаних із застосуванням запобіжних заходів та дотримання при цьому конституційних прав громадян. Вироблення рекомендацій для судової практики та публікація матеріалів для суддів та ЗМІ.

Термін дії проекту: 2005 - 2006 роки.

Учасники проекту: судді, слідчі, прокурори, адвокати.

 

.

 

Сьогодні
02 жовтня 2023

Анонс подій:

 

 

 


Архів заходів Центру>>

 


 

Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

 

Архів публікацій>>

 


 

 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація