МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 

 

 

 

 Взяття особи під варту: конституційні гарантії та міжнародні стандарти  / Центр суддівських студій 

 

Untitled Document

Інформація про захід

 

Взяття особи під варту: конституційні гарантії та міжнародні стандарти


16 лютого 2007 року в м. Києві відбулася міжнародна конференція, яка мала на меті обговорення проблемних питань реалізації конституційних норм та міжнародних стандартів при застосуванні запобіжного заходу у вигляді взяття під варту та сучасних підходів щодо організації відповідної співпраці правоохоронних органів та суду.

Верховний Суд України, Міністерство внутрішніх справ України, Генеральна прокуратура України, Державний департамент України з питань виконання покарань та Центр суддівських студій з 2006 року реалізують за підтримки Міжнародного фонду “Відродження” та Дирекції з питань розвитку та співробітництва Швейцарії проекти, які направлені на підвищення обізнаності суддів, слідчих та прокурорів з питань раціонального застосування запобіжних заходів та впровадження заходів, що мають призвести до зменшення кількості взятих під варту у слідчих ізоляторах.

Під час конференції були обговорені наступні питання:
- нинішній стан та аналіз проблем застосування затримання та взяття під варту;
- результати проведеного моніторингу судових рішень у модельних судах;
- європейський досвід застосування запобіжних заходів;
- шляхи удосконалення практики суду та правоохоронних органів по застосуванню запобіжного заходу взяття під варту.

В конференції взяли участь судді Верховного Суду України, працівники Генеральної прокуратури, Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства юстиції України, судді апеляційних судів м. Києва та Київської області, українські та швейцарські науковці. Також учасниками конференції були судді, слідчі та прокурори з двох пілотних регіонів: Оболонського району м. Києва та Білоцерківського району Київської області.
Експерти проекту: Міщенко С. М. – суддя Верховного Суду України, Сірий М. І. – старший науковий співробітник Інституту держави і права ім. Корецького НАН України, Зубар В. В. – заступник голови Апеляційного суду Київської області та Слинько С. С. – суддя Апеляційного суду м. Києва ознайомили учасників конференції з результатами моніторингу судових справ з розгляду подань про обрання запобіжного заходу у вигляді взяття під варту, що здійснювався в рамках проекту в пілотних регіонах, та презентували проект Узгоджених позицій з удосконалення практики застосування запобіжного заходу взяття під варту.
Під час дискусії учасниками конференції були запропоновані пропозиції щодо необхідних змін до діючого кримінально-процесуального законодавства, вироблені підходи удосконалення діяльності слідчих, прокурорів та суддів.
Присутній на конференції народний депутат України Мірошниченко Ю. Р. звернувся до науковців та суддів з пропозицією більш тісного співробітництва з комітетами Верховної Ради України з підготовки законопроектів, як в частині розробки концептуальних підходів, так і в підготовці зауважень та пропозицій.
Центр суддівських студій планує опублікувати матеріали конференції в найближчому випуску свого Віснику.

 

 

 

Сьогодні
02 жовтня 2023

Анонс подій:

 

 

 


Архів заходів Центру>>

 


 

Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

 

Архів публікацій>>

 


 

 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація