МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 

 

 

 

 Підтримка реформування системи досудового ув’язнення  / Центр суддівських студій 

 

Untitled Document

Інформація про захід

Узагальнена інформація роботи семінарського заняття для слідчих в Оболонському РУГУ МВС України в м. Києві 26 жовтня 2007 року з проблемних питань затримання та взяття під варту у світлі статті 5 Європейської конвенції про захист прав людини та основоположних свобод


Центр суддівських студій спільно з Міністерством внутрішніх справ України, Верховним Судом України, Генеральною прокуратурою України, Державним департаментом України з питань виконання покарань з 2006 року реалізує українсько-швейцарський проект “Підтримка реформування системи попереднього ув’язнення”. В рамках реалізації цього проекту 26 жовтня 2007 року в Оболонському РУГУ МВС України в м. Києві відбулося семінарське заняття для слідчих Оболонського району м. Києва з обговорення проблемних питань щодо затримання та взяття під варту, які виникають під час їх практичного застосування, у світлі статті 5 Європейської конвенції про захист прав людини та основоположних свобод.

Основною метою проведення цього заходу було привернення увагу слідчих до важливості та необхідності дотримання вимог статті 5 Європейської конвенції про захист прав людини та основоположних свобод при затриманні та взятті під варту у своїй практичній діяльності.

Активну участь у семінарі прийняли: заступник начальника управління Головного слідчого управління МВС України Ткаченко В.М., суддя Оболонського районного суду м. Києва Камбулов Д.Г., суддя Апеляційного суду м. Києва Наставний В.В., начальник слідчого відділу Оболонського РУГУ МВС України Свіріденко С.В., директор Центру суддівських студій Верещінська Н.О., експерти проекту Алєксєєв А.Г. та Сіроткіна М.В.

Під час роботи семінару були обговорені питання слідчої практики, які потребували підвищеної уваги:

1. Поняття “обгрунтованої підозри” у вчиненні злочину, як одна з основних підстав затримання та взяття під варту.

2."Принцип негайності" у світлі Європейської Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод.

3. Вимога положень Конвенції щодо відображення у процесуальних документах фактичного затримання особи.

4. Рішення Європейського Суду з приводу незаконного затримання та взяття під варту щодо України.

З метою закріплення нових підходів у практичній діяльності учасниками семінару була розглянута учбова справа та проведено анкетування.

М.В. Сіроткіна

Сьогодні
02 жовтня 2023

Анонс подій:

 

 

 


Архів заходів Центру>>

 


 

Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

 

Архів публікацій>>

 


 

 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація