МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 

 

 

 

 Дайджест  /  

 

Зміни до Конституції незаконні, – суддя Шишкін

 

Некваліфіковані дії команди президента Петра Порошенка у правовій сфері загрожують державності України.

Екс-суддя Конституційного Суду України Віктор Шишкін прокоментував для ІНФОРМАТОРа найбільш суперечливі модифікації до вітчизняного законодавства.

“Теоретично, конституційне право у нас існує, а Конституційний суд виконує свої завдання. Проте, слід наголосити на конституційних колізіях, яких останнім часом стає все більше.

Зокрема, після змін до законодавства та Конституції, в Україні почали запроваджувати зміни до судоустрою, зміни децентралізації місцевих громад, пропонують запровадити особливий статус Донбасу.

Найголовніша конституційна колізія – не можна ухвалювати зміни до Головного закону під час війни та воєнного стану. Це пряме порушення Конституції.

А от сукупність колізій між різними нормами можна буде детально коментувати після того, як їх надрукують. Як я чув, зміни ще не надрукували, і лише учора підписали”, – повідомляє Віктор Шишкін.

“Усі зміни до законодавства, у тому числі Конституції, я оцінюю як антиукраїнські та антиконституційні. На міжнародному рівні вони можуть призвести до ліквідації України як суб’єкта міжнародного права. На внутрішньому ж це зруйнує державні інституції. Приймають їх безсистемно і колізіційно.

Судячи з того, що вже ухвалили і відкрито запропонували, нам нав’язують певну форму авторитаризму та анархії в державі. Усі мої колеги, – фахівці з конституційного права, погоджуються зі мною і так само характеризують зміни до законодавства”, – повідомив Віктор Шишкін.

“Венеційська комісія та інші іноземні інституції, я переконаний, необ’єктивні у своїх оцінках. Вони не розуміють нашої політичної ситуації, нашого законодавства як системи і не розуміють деталей інтерпретації Конституції та її трактування. Їм Сергієм Головатим та Банковою нав’язується одна думка, і за кордоном її сприймають як доконаний факт. Вони забувають порівнювати різні думки у порівняльному аспекті. Це не співвідноситься зі статусом фахового спеціалісту”, – запевняє екс-суддя Конституційного Суду.

“Загалом, усі попередні зміни до Конституції окрім розширення повноважень Рахункової палати були незаконними.

Я переконаний, що Порошенко – пташеня із одного гнізда з Кучмою. І Порошенко таке ж продовження кучмізму, як і Янукович”, – підсумував правник.

Як відомо, сьогодні в Україні відзначають День Конституції.

Зі святом українців привітали президент Петро Порошенко, Андрій Парубій та Олександр Турчинов.

Джерело: antikor.com.ua
29.06.2016

Сьогодні
05 липня 2020

Анонс подій:

 

 

 


Архів заходів Центру>>

 


 

Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

 

Архів публікацій>>

 


 

 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація