МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 

 

 

 

 Дайджест  /  

 

Два роки після Майдану: ВРЮ тільки взялась за звільнення судді-втікачки

 

Вища рада юстиції дала старт процесу звільнення одіозної судді Інни Отрош - голови Печерського райсуду в Києві у період президентства Віктора Януковича.

Вища рада юстиції України (ВРЮ) на засіданні у середу, 20 липня, вивчила запит міністерства юстиції та відкрила провадження щодо екс-голови Печерського райсуду Києва Інни Олексіївни Отрош. Підставою для рішення стало порушення вимог щодо несумісності за законом про люстрацію, йдеться в опублікованому на сайті ВРЮ повідомленні. Отрош, яку в Києві не бачили після березня 2014 року, досі формально є суддею Печерського райсуду і отримує суддівську винагороду від держави.

Екс-заступника Отрош, відомого процесом над Юлією Тимошенко одіозного суддю Родіона Кірєєва президент звільнив своїм указом у січні 2016 року. У лютому 2014 року ВРЮ відмовилася розглядати звернення щодо звільнення Кірєєва та Отрош за браком підстав, повідомляв тоді "КоммерсантЪ-Украина".

Наразі ж проваждення відкрите, оскільки Отрош з вересня 2010 року була членом ВРЮ. Закон "Про очищення влади" забороняє перебувати на посаді судді особам, які служили у ВРЮ не менше року в період президентства Віктора Януковича, з лютого 2010 по лютий 2014 року. Мінюст також вказав, що Отрош не надала обов'язкову заяву про проведення відповідної перевірки.

Водночас її донька, Інна Михайлівна Отрош, зараз працює суддею Господарського суду Києва. Нещодавнє розслідування проекту "Наші гроші" виявило, що вона була призначена суддею у травні 2013 року завдяки підробці документів. Відповідне розслідування цього факту нині проводиться Генпрокуратурою. У декларації Отрош-молодшої журналісти також виявили, що у 2013 році їй подарували мільйон гривень, а сама суддя володіє трьома квартирами, заміським будинком на 450 кв.м. і LEXUS RX 350. Її мати, яка очолювала Печерський райсуд з квітня 2007 до березня 2014-го, за припущеннями українських ЗМІ, навесні 2014 року втекла до Криму.

Джерело: www.dw.com
20.07.2016

Сьогодні
19 жовтня 2021

Анонс подій:

 

 

 


Архів заходів Центру>>

 


 

Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

 

Архів публікацій>>

 


 

 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація