МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 


 

 

 

 Дайджест  /  

 

Ситуація в судах значно погіршилась, – правозахисник

 

Координатор міжнародної правозахисної організації Freedom House в Україні Зорян Кісь розповів, що за останні вісім років ситуація з незалежністю української судової гілки влади погіршилась.

Про це правозахисник розповів в ефірі «Громадського».

Висновки, зроблені на основі результатів щорічного дослідження організації, Nations in Transit-201, показують, що за останні роки ситуація тільки порігршується.

Згідно з наведеними даними, після Помаранчевої революції ситуація в українських судах змінилася на краще. Режим Януковича, однак, підпорядкував судову гілку влади президентській вертикалі, і з тих пір ситуація практично не змінилася.

“Мені шкода, що Україна фактично стоїть на місці. Починаючи з 2012 року. Ця ситуація не змінюється. І мені здається, що зараз вона змінюється дуже повільно, через те що судова система опирається змінам, це своєрідна корпорація”, – заявив він.

Нагадаємо, 2 червня Верховна Рада прийняли зміни до Конституції в частині судочинства. Соцмережі вибухнули обуреними постами стосовно ускладнення та унеможливлення для громадян захисту своїх прав у судах – крім високих судових зборів тепер право представляти громадян в судах мають лише адвокати, а не довірені особи, як це було раніше. Таким чином, громадяни втрачають можливість отримати допомогу від правозахисників, котрі знаються на судочинстві, але не мають статусу адвоката.

Також, ухвалені поправки також передбачають позбавлення президента права створювати суди. Повноваження по створенню, ліквідації та реорганізації судів передаються парламенту.

Однак, до введення нового адміністративно-територіального устрою відповідно до змін у Конституцію щодо децентралізації влади, але не більше, ніж до 31 грудня 2017 року, створення, реорганізацію та ліквідацію судів здійснюватиме президент.

Крім того, прийняття цих змін відстрочить на 3 роки визнання Україною рішень Міжнародного кримінального суду в Гаазі.

Документ є частиною пакету реформи правосуддя, в межах якого депутати вже схвалили нову редакцію закону про судоустрій та статус суддів.

Джерело: firstsocial.info
05.08.2016

Сьогодні
27 січня 2020

Анонс подій:

 

 

 


Архів заходів Центру>>

 


 

Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

 

Архів публікацій>>

 


 

 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація