МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 


 

 

 

 Дайджест  /  

 

За два роки під люстрацію потрапили тільки семеро суддів – Мін'юст

 

За словами Козаченко, ще щодо 25 суддів очікується рішення президента чи парламенту.

За останні два роки за законом про люстрацію були звільнені семеро суддів. Про це розповіла на круглому столі Інституту Горшеніна і Реанімаційного пакету реформ Тетяна Козаченко, голова Департаменту з питань люстрації Мін'юсту.

"В Україні були прийняті два закони в судовій сфері. Перший - про відновлення довіри до судової влади. Цей закон зробив чотири важливі кроки: припинив повноваження Вищої ради юстиції; припинив повноваження Вищої кваліфкомісії; дав суддям можливість вибирати собі керівника кожного суду; також була створена тимчасова спеціальна комісія, яка збирала заяви, матеріали і готувала попередні висновки щодо так званих "майданівських" суддях", - розповіла вона.

ТСК передала 46 висновків щодо звільнення суддів за порушення присяги і підготувала 200 справ, за якими висновки не були прийняті, але які може розглядати ВРЮ.

Із цих 46 висновків позитивні рішення ВРЮ прийняла тільки щодо 30 суддів. Із них тільки шістьох звільнили за порушення присяги. "Всі інші досі лежать в парламенті і не звільнені", - підкреслила Козаченко. В інших справах ВРЮ не знайшла ознак порушення присяги, серед них - суддя Микола Чаус.

"Після цього був прийнятий ще один закон - про очищення влади. Там були більш обмежені критерії по суддях і майнова перевірка, яку повністю нівелювала ДФС. Але за цими критеріями Мін'юст подав до ВРЮ 70 пакетів по звільненню суддів на підставі люстрації. З них тільки щодо одного судді було прийняте рішення про люстрацію. Це екс-глава Вищого господарського суду Віктор Тацьков. Всі інші справи або були припинені, або закриті, або знаходяться на розгляді", - сказала Козаченко.

Вона заявила, що під час розгляду цих пакетів ВРЮ максимально лояльно ставилася до суддів, і якщо якийсь конкретний чоловік підпадав під люстрацію, але подав заяву на звільнення, то цій заяві надавався пріоритет.

"На сьогодні за люстраційними критеріями вже звільнені на всю країну семеро суддів. Решта знаходяться в рядах судової системи. Щодо частини з них- це близько 25 осіб - прийняте рішення, але немає остаточного рішення від президента чи парламенту", - сказала Козаченко.

"Все інше, що відбувається, - переатестація, судова реформа - не стосується безпосередньо люстрації", - додала чиновник.

Джерело: tyzhden.ua
21.09.2016

Сьогодні
24 жовтня 2019

Анонс подій:

 

 

 


Архів заходів Центру>>

 


 

Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

 

Архів публікацій>>

 


 

 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація