МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 


 

 

 

 Дайджест  /  

 

ВААС не уповноважений звільняти правопорушника від адміністративної відповідальності при малозначності вчиненого правопорушення

 

При малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений вирішувати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням

До такого висновку дійшов Вінницький апеляційний адміністративний суд на підставі положень Кодексів України про адміністративні правопорушення та адміністративне судочинство у справі № 686/11550/16-а, скасовуючи постанову Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області від 13 липня 2016 року.

У цій справі громадянин просив суд змінити постанову про накладення адміністративного стягнення та звільнити його від адміністративної відповідальності за порушення п. 8.4 (в) ПДР України, а саме зупинку в зоні дії знаку з табличкою «Зупинку заборонено» на відстані 60 м, за малозначністю такого порушення, обмежившись усним зауваженням.

Водночас згідно з положеннями частини першої статті 122 Кодексу України про адміністративні правопорушення порушення вимог дорожніх знаків та розмітки проїзної частини доріг, правил перевезення вантажів, буксирування транспортних засобів, зупинки, стоянки, проїзду пішохідних переходів, ненадання переваги у русі пішоходам на нерегульованих пішохідних переходах, а також порушення встановленої для транспортних засобів заборони рухатися тротуарами чи пішохідними доріжками, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або 50 штрафних балів.

Послуговуючись зазначеними нормами законодавства, інспектор патрульної поліції роти № 2 батальйону управління патрульної поліції в м. Хмельницькому виніс постанову серії ПСЗ № 046044, якою притягнув позивача до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу в розмірі 255 гривень. Крім того, у матеріалах справи міститься відеозйомка фіксації події адміністративного правопорушення, що є належним доказом у розумінні норм, визначених Кодексом України про адміністративне правопорушення.

 Розглядаючи справу, Вінницький апеляційний адміністративний суд зазначив, що відповідно до статті 22 КУпАП при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений вирішувати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності й обмежитись усним зауваженням, проте такі повноваження не входять до компетенції суду при розгляді справ.

Так, адміністративний суд може прийняти постанову про визнання протиправними рішення суб'єкта владних повноважень чи окремих його положень, дій чи бездіяльності і про скасування або визнання не чинним рішення чи окремих його положень, про поворот виконання цього рішення чи окремих його положень із зазначенням способу його здійснення; зобов'язання відповідача вчинити певні дії; зобов'язання відповідача утриматися від вчинення певних дій; стягнення з відповідача коштів; тимчасову заборону (зупинення) окремих видів або всієї діяльності об'єднання громадян; примусовий розпуск (ліквідацію) об'єднання громадян; примусове видворення іноземця чи особи без громадянства за межі України; визнання наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень. Суд може прийняти іншу постанову, яка б гарантувала дотримання і захист прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

З урахуванням наведених вище правових норм, колегія суддів прийшла до висновку, що до компетенції суду при вирішенні справ за правилами КАС України не належить вирішення питання про звільнення порушника від адміністративної відповідальності, оскільки такі повноваження надані особам, уповноваженим вирішувати справи про адміністративне правопорушення, тому позов не підлягає задоволенню.

Джерело: Прес-служба ВААС
22.09.2016

Сьогодні
24 жовтня 2019

Анонс подій:

 

 

 


Архів заходів Центру>>

 


 

Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

 

Архів публікацій>>

 


 

 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація