МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 


 

 

 

 Дайджест  /  

 

Рада востаннє скористалася правом звільняти суддів

 

З 30 вересня це право перейде до Вищої ради правосуддя

Верховна Рада України востаннє скористалася своїм конституційним правом звільняти суддів, ухваливши постанову №5157, якою звільнила близько 500 служителів Феміди. Відповідне рішення підтримали 244 народні депутати.

При цьому, представляючи під час пленарного засідання проект цієї постанови, голова комітету Ради з питань правової політики та правосуддя Руслан Князевич заявив, що "понад 2 тис. суддів втрачають свої посади в разі прийняття сьогоднішнього рішення".

Нардеп зазначив, що, фактично, парламент востаннє скористається своїм конституційним правом звільняти служителів Феміди, оскільки з 30 вересня, з моменту набрання чинності судовою реформою, це право перейде до Вищої ради правосуддя, яку буде створено у майбутньому.

Князевич підкреслив, що, звільнивши цих суддів, Рада дає можливість набирати на їхні посади нових відразу ж за новими правилами, передбаченими судовою реформою.

Згідно з постановою №5157, одного суддю звільнено у зв'язку з досягненням 65-річного віку, двох - у зв'язку з неможливістю виконувати свої повноваження за станом здоров'я, шістьох - у зв'язку з поданням заяви про звільнення з посади за власним бажанням. Решту суддів (в тому числі 9 - Верховного суду, 6 - Вищого адміністративного суду, 18 - Вищого господарського суду, 8 - Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних і кримінальних справ) звільнено Радою у зв'язку з поданням заяви про відставку.

Джерело: ua.112.ua
22.09.2016

Сьогодні
24 жовтня 2019

Анонс подій:

 

 

 


Архів заходів Центру>>

 


 

Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

 

Архів публікацій>>

 


 

 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація