МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 

 

 

 

 Дайджест  /  

 

Володимир Пилипенко: «В масовому звільненні суддів є велика небезпека»

 

Ситуація з суддями в Україні стає дедалі критичною. Один за одним судді з багаторічним стажем роботи оголошують про бажання добровільно піти у відставку.

Про це пише у своєму блозі Представник України у Венеційській комісії, заступник голови партії «Відродження» Володимир Пилипенко.

За інформацією Вищої ради юстиції, з початку нинішнього року від суддів надійшло близько 1000 заяв на звільнення. Загалом, майже 3000 осіб готові раз і назавжди розпрощатись зі своєю мантією.

Він також висловив здивування, що в даній ситуації немає жодного занепокоєння з боку Верховної ради України.

«Деякі політики намагаються запевнити, що судді звільняються, бо не хочуть заповнювати електронні декларації та вказувати свої справжні доходи, статки. Але чи не занадто поверхневе пояснення? І чи не криється за всіма такими заявами елементарне бажання виправдати абсолютно провальну судову реформу?» – запитує Пилипенко.

Він додав, що причин для масового відтоку професійних юридичних кадрів кілька.

«Це і відверте культивування владою неповаги до представників суддівського корпусу всіх рівнів. Дуже складно працювати, коли абсолютно на всіх суддів начепили ярлик – «поганці». Ще один фактор «нової судової реформи» – це ліквідація судових інстанцій. Вищих спеціалізованих судів, що існували донедавна, вже не буде. Судді цих інстанцій просто не вірять в об’єктивність конкурсу щодо їх переведення у Верховний Суд. Вони переконані, що держава нищить автономність адміністративної юстиції, за яку, до речі, виступає Венеційська комісія», – додав він.

«Ідеологи судової реформи не розуміють весь масштаб небезпеки. Йдуть кваліфіковані кадри. Прийдуть молоді, «зелені», як у ситуації з патрульною міліцією. Не буде навіть з ким порадитись, у кого перейняти досвід. Про яку якість правосуддя тоді говорити? В результаті цей увесь хаос трансформується в позови громадян України до Європейського суду з прав людини. Про це ніхто чомусь не говорить. Судову систему чекає колапс. Особливо цей колапс відчують прості люди, які звертатимуться до суду, однак насправді не зможуть захистити свої права» – зазначає Володимир Пилипенко.

Також представник України у Венеційській комісії впевнений, що цього можна було уникнути заздалегідь: «Держава могла попередити нинішню ситуацію, якби свого часу не відкидала всіх молодих суддів, так званий кадровий резерв. Близько 600 людей в останні роки здали кваліфікаційні іспити за підтримки міжнародної програми USAID. Вони готові були працювати. Їх треба було просто призначити на посади, поступово переводити з однієї інстанції на іншу, і так до найвищого рівня», – резюмує Пилипенко.

Джерело: vidrodzhennya.org.ua
05.10.2016

Сьогодні
02 червня 2020

Анонс подій:

 

 

 


Архів заходів Центру>>

 


 

Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

 

Архів публікацій>>

 


 

 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація