МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 

 

 

 

 Дайджест  /  

 

У Луцьку обговорили проблеми в роботі патрульних та суддів

 

Чому порушення, які фіксує патрульна поліція Луцька, не знаходять належного покарання в судах? Це одне з основних питань, яке обговорювалось у Луцьку під час круглого столу «Співпраця громадськості та правоохоронних структур щодо безпеки в місті».

Відбувся захід у вівторок, 11 жовтня, з ініціативи ГО «Самооборона. Волині».

Участь в круглому столі взяли громадські активісти, судді, представники Прокуратури та Управління патрульної поліції Луцька.

«Правопорушення та кримінальні злочини вчиняються. Робота щодо їх подолання робиться багатьма різними структурами, але в кінцевому результаті громадяни часто уникають відповідальності. Як би справи не розглядалися, не оформлялися, але вони в судах чомусь «розбиваються», – зазначив представник ГО «Самооборона Волині» Олександр Ніколайчук.

«Відсотків тридцять, а то сорок матеріалів, які надходять до суду, неналежним чином оформлені. Неналежним чином оформляються самі протоколи про правопорушенні. В нас проводились узагальнення, бо бачимо, що ситуація кричуща. Так, за період з 1 січня по 1 вересня 2016 року, Луцьким міськрайнним судом було розглянуто понад 3010 справ про адміністративні правопорушення. За цей період, я не кажу, що то суто управління патрульної поліції, а й інші органи, з цього переліку 346 відправлялась на доопрацювання», – зазначив суддя Луцького міськрайонного суду Ярослав Картиш.

«Так як патрульна поліція – це молодий орган і не всі працівники, інспектори мають юридичну освіту. Зрозуміло, що вони ще чогось в практиці навчаються і зразу не все досконало. Водночас, ми стараємось покращувати роботу і проводимо навчання», – зазначила керівник сектору правового забезпеченняУправління патрульної поліції Луцька Марія Кондюк.

«Неодноразово спостерігається, що, наприклад, сторони доводять свої доводи і потрібні конкретні докази. Всім відомо, що такими доказами є відео фіксація. Коли суд витребовує такий доказ, то часто виникає проблема, що відео не збереглося», – ділиться своїми міркуваннями суддя Луцького міськрайонного суду Людмила Присяжнюк.

«Патрульних поліцейських у нас близько 140 чоловік. Вони заступають у денну та нічну зміни. Ви розумієте, яка це величезнакількість відеозаписів? Тримати їх рік чи півроку ми не зможемо, як би того не хотіли. З іншої сторони, ми часто просимо в судах долучити свідчення інспектора та опитати його, як свідка, але чомусь суд скептично ставиться до пояснень інспектора», – зазначила Марія Кондюк.

Детальніше, дивіться у нашому відео.

Джерело: hromadske.volyn.ua
11.10.2016

Сьогодні
27 травня 2020

Анонс подій:

 

 

 


Архів заходів Центру>>

 


 

Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

 

Архів публікацій>>

 


 

 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація