МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 

 

 

 

 Дайджест  /  

 

Конституційний суд України відклав розгляд закону про люстрацію

 

Конституційний суд (КС) України відклав розгляд конституційності закону про люстрацію, повідомляє прес-служба КС.

"Слухалося подання Верховного суду України щодо відповідності Конституції положень частин третьої, десятої статті 133 закону "Про судоустрій і статус суддів" в редакції закону "Про забезпечення права на справедливий суд". Але рішення не прийнято", - сказано в повідомленні.

Розгляд справи продовжиться на наступних пленарних засіданнях. Рішення про точний термін цього засідання суд теж не прийняв. Норми даного документа розглядаються в рамках закону "Про очищення влади".

КС розглядає прохання Верховного суду і декількох депутатів про перевірку конституційності закону про люстрацію вже четвертий раз. При цьому вже півтора року державні органи втілюють в життя вказаний закон, проте КС досі не визначився, чи має право цей закон на існування. Деякі депутати заявляють, що закон про люстрацію прийнятий з порушенням процедур.

За даними глави департаменту з питань люстрації при Мін'юсті України Тетяни Козаченко, люстрація в керівному складі державних органів влади здійснена на 98%. За її словами, на даний момент під дію закону про люстрацію підпадають не більше 100 службовців, які займають високі посади. Козаченко при цьому дорікнула президенту Петру Порошенку в тому, що він до сих пір не звільнив суддів Конституційного суду, які надали Віктору Януковичу "диктаторські повноваження".

У червні міністр юстиції України Павло Петренко допускав, що КС може скасувати або призупинити дію основних положень закону "Про очищення влади", прийнятого Верховною радою 16 вересня 2014 року. Закон забороняє чиновникам часів колишнього президента Віктора Януковича займати посади в органах державної влади протягом п'яти або 10 років. Венеціанська комісія заявляла, що цей закон не відповідає європейським стандартам.

Джерело: 7dniv.info
28.10.2016

Сьогодні
02 червня 2020

Анонс подій:

 

 

 


Архів заходів Центру>>

 


 

Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

 

Архів публікацій>>

 


 

 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація