МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 


 

 

 

 Дайджест  /  

 

Суддів з окупованих територій не влаштовують вакансії на Вінниччині

 

В українських судах не вистачає суддів, повідомляє Vlasno.info.

Аналогічна ситуація і у вінницьких судах. Наразі некомплект суддівського корпусу 30%. Про це повідомив голова Вищої Ради юстиції Ігор Бенедисюк під час форуму у Вінниці.

– Є суди, в яких взагалі немає кому правити правосуддя, – каже Ігор Бенедисюк.

Втім, у територіальному управлінні державної судової адміністрації у Вінницькій області стверджують, що на Вінниччині таких проблем, як в інших областях, немає.

Завідувач сектору по роботі із персоналом територіального управління Державно Олег Рудик зазначає, що 24 судді у загальних місцевих судах Вінниччини наразі не мають повноважень здійснювати правосуддя. Така ж кадрова ситуація у Вінницькому окружному адміністративному і Господарському судах Вінницької області, де також є судді, які не мають повноважень.

– Судді, які мають повноваження, працюють у надзвичайно складних умовах, – каже він.

У двох загальних місцевих судах Вінниччини повноваження має лише один суддя. Серед судів, що мають некомплект, і Іллінецький районний суд.

– Я працюю в нелюдських умовах, – каже голова Іллінецького райсуду Вінницької області Микола Шелюховський. – Щодня розглядаю по 20 справ. Не можу ні у відпустку піти, ні на лікарняний.

Голова суду розповідає, що з чотирьох суддів, які мають здійснювати правосуддя в Іллінецькому райсуді, наразі повноваження розглядати справи має лише один він. Єдиний колега, суддя Олександр Олексієнко, вже півроку як призначений Президентом, але повноваження виконувати не може, оскільки Адміністрація Президента не привела його до присяги.

– Він щодня ходить на роботу, але слухати справи не може, – зазначає голова суду.

Ще дві вакансії суддів, за його словами, залишаються вільними.

За інформацією на сайті Іллінецького райсуду, суддя Сергій Волошин у листопаді 2014 перевівся на посаду судді Вінницького міського суду. Суддя Микола Дєдов звільнений у вересні 2015 у зв'язку зі смертю.

Юрій Димбіцький, який раніше очолював Іллінецький райсуд, восени пішов у відставку.

– Все навантаження впало на мене, – зауважує Микола Шелюховський.

Наразі у суді перебуває понад 2 тисячі справ. Розгляд справ, які надійшли до суду, призначаю на березень. Люди дорікають, що їх справи довго розглядають. Але я не можу змінити ситуацію. Я тричі звертався з цього приводу до Вищої Ради Юстиції, Вищої кваліфікаційної комісії. Однак жодної відповіді не отримав.

Голова суду зазначає, що запрошував на роботу в Іллінці колег з інших регіонів, зокрема, і з окупованих територій, які мають повноваження. Вирішили і питання із житлом. Однак бажаючих їхати до Іллінців не знайшлось.

Заручниками кадрової проблеми стали і судді, які вимушені працювати понаднормово, і громадяни, які не можуть захистити свої права у визначений законодавством термін, і судді, які не мають повноважень. Втрачає від ситуації що склалась у судовій гілці влади, і держава.

– Судді, що не мають повноважень, узагальнюють судову практику, готують статистичні відомості, – зазначає завідувач сектору ТУ ДСА у Вінницькій області. – Однак слухати справи не можуть.

Весь цей час держава виплачує суддям, що не мають повноважень, заробітну плату.

Як зазначають у ТУ ДСА у Вінницькій область, зарплатня судді становить близько 14 тисяч 500 гривень. Однак виплати за стаж, вислугу, за виконання обов'язків на адмінпосаді, а також за секретність суддям, що не мають повноважень, не здійснюються.

Додамо, досвід роботи електронного суду у вінничан перейме вся українська Феміда.

Нагадаємо, 86 судів наразі не здійснюють правосуддя на непідконтрольній українській владі території.

Тетяна Куц

Джерело: vlasno.info
16.11.2016

Сьогодні
24 жовтня 2019

Анонс подій:

 

 

 


Архів заходів Центру>>

 


 

Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

 

Архів публікацій>>

 


 

 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація