МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 

 

 

 

 Дайджест  / Центр суддівських студій 

 

Апеляційний суд Рівненської області захистив право бійців АТО на земельні ділянки

 

Сьогодні колегія суддів судової палати з розгляду цивільних справ Апеляційного суду Рівненської області розглянула апеляційні скарги громадян К. і К., у яких вони просили скасувати рішення Рівненського міського суду від 9 лютого 2017 року, котрим їх фактично позбавлено права власності на земельні ділянки по 0,10 га, що  перебувають у межах Обарівської сільської ради.

У ході судового розгляду з’ясувалося, що у 2012 році громадянин І. та його дружина отримали дозвіл на розробку відповідної документації для отримання двох земельних ділянок по 0,10 га неподалік Рівного. Громадяни І. та І. процедуру приватизації земельних ділянок до квітня 2016 року не завершили.
У свою чергу, К.і К., які є учасниками АТО, звернулися в Головне управління Державного геокадастру в Рівненській області із заявами про виділення їм земельних ділянок для садівництва, які були задоволені.
К. і К. було надано дозвіл на розробку документації на земельні ділянки, дозвіл на які раніше було видано подружжю І., та завершили процедуру приватизації.
Право власності К. і К. на земельні ділянки подружжя І. оскаржило в суді. 9 лютого 2017 року Рівненський міський суд визнав протиправними та скасував накази ГУ Державного геокадастру в Рівненській області про забезпечення проектів землеустрою громадян К. і К. та скасував рішення й записи державного реєстратора Рівненської районної державної адміністрації про державну реєстрацію права власності на земельні ділянки за К. та К.. 
Не погодившись з рішенням суду першої інстанції, громадяни К. і К. оскаржили його в апеляційному порядку.
Вивчивши матеріали справи та заслухавши позиції сторін, суд з’ясував, що громадяни К. та К.  першими завершили процедуру приватизації земельних ділянок. Це підтвердили й представники Головного управління Державного геокадастру в Рівненській області, а також висловили думку про те, що рішення Рівненського міського суду є незаконним і необґрунтованим, оскільки подружжя І. від 2012 року так і не надали повний перелік необхідних документів, зокрема — не написали заяву про затвердження проекту землеустрою. У них не виникло ні права власності на земельні ділянки, ні права користування ними. Громадяни ж К. і К. завершили процедуру приватизації земельних ділянок згідно з чинним законодавством.
З огляду на сказане вище, суд апеляційної інстанції скасував оскаржуване рішення суду першої інстанції та задовольнив апеляційні скарги громадян К. і К..

Джерело: Прес-служба Апеляційного суду Рівненської області
13.06.2017

Сьогодні
01 квітня 2023

Анонс подій:

 

 

 


Архів заходів Центру>>

 


 

Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

 

Архів публікацій>>

 


 

 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація