МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 

 

 

 

 Дайджест  / Центр суддівських студій 

 

Апеляційний суд Рівненської області звільнив завідувачку дошкільного навчального закладу від адміністративної відповідальності

 

Оскільки державний обвинувач не зміг довести, яку істотну шкоду суспільним та державним інтересам, правам і свободам громади або іншим цінностям, що охороняються законом, спричинили дії керівника ДНЗ.

У ході розгляду справи з’ясувалося, що завідувачка К., яка на посаді тимчасово виконуючої обов’язки завідувача ДНЗ перебуває з 1994 року, 13 грудня 2016 року підписала наказ про прийняття на посаду кухаря та підсобного працівника невістки. Керівник установи не повідомила у передбачені п.п. 2 п. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» строки про наявність у неї реального конфлікту інтересів. У зв’язку з нагальними службовими справами про конфлікт інтересів завідувачка повідомила на день пізніше, аніж передбачено законодавством.
Відповідно до постанови Корецького районного суду від 15 травня 2017 року тимчасово виконуючу обов’язки завідувача дошкільного навчального закладу однієї з сільських рад Корецького району визнано винною у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-7 (неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів), ч. 2     ст. 172-7 (Вчинення дій чи прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів) КУпАП та застосовано адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 3 400 гривень.
Постанову суду першої інстанції керівник ДНЗ оскаржила в апеляційному порядку. В апеляційні скарзі вона зазначила, що в сільських населених пунктах обмеження в частині підпорядкованості не застосовується. А прийняти на посаду кухаря невістку, яка є фаховим кулінаром, її змусили обставини. 74  вихованці дошкільного навчального закладу залишилися б без харчування, а відповідних кандидатур на місце кухаря на той час не було. Просила скасувати постанову суду першої інстанції та закрити провадження у справі за відсутністю у її діях події і складу адміністративних правопорушень.
Під час судових дебатів прокурор заперечував у задоволенні апеляційної скарги в частині закриття провадження у справі за ч. 1 ст. 172-2 КУпАП і відмовився від обвинувачень за ч. 2 ст. 172-7 КУпАП, вказавши, що в діях К. відсутній склад даного правопорушення.
Заслухавши доводи сторін, суд апеляційної інстанції дійшов висновку про часткове задоволення апеляційної скарги. У зв’язку із малозначністю правопорушення, яке не спричинило істотної шкоди суспільним та державним інтересам, правам і свободам громадян або іншим цінностям, а також взявши до уваги той факт, що керівник освітнього закладу зобов’язана забезпечувати, у тому числі, й безперебійне харчування дошкільнят, постанову Корецького районного суду від 15 травня 2017 року скасував. Громадянку К. на підставі ст. 22 КУпАП звільнено від адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-7 КУпАП, провадження у справі закрито. Також закрито провадження у справі за відсутністю в діях завідувачки ДНЗ події і складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.

Джерело: Прес-служба Апеляційного суду Рівненської області
03.07.2017

Сьогодні
01 квітня 2023

Анонс подій:

 

 

 


Архів заходів Центру>>

 


 

Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

 

Архів публікацій>>

 


 

 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація