МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 

 

 

 

 Дайджест  / Центр суддівських студій 

 

Задля удосконалення правосуддя

 

27 жовтня 2010 року в Центрі суддівських студій в рамках проекту «Підтримка пенітенціарної реформи в Україні» відбувся експертний круглий стіл з обговорення питань удосконалення чинного законодавства (ст. 155 Кримінально-процесуального кодексу України) та проміжного результату моніторингу судових справ з обрання запобіжного заходу у вигляді взяття під варту.

У ньому взяли участь представники Верховного Суду України, Міністерства юстиції України, Державного департаменту України з питань виконання покарань, Інституту держави і права ім. В.М. Корецького НАН України, а також представники Апеляційного суду міста Києва. Зокрема як експерт виступила суддя судової палати у кримінальних справах Апеляційного суду м. Києва Тетяна Верховець.

Відкрила засідання круглого столу директор Центру суддівських студій Наталія Верещінська. Вона зазначила, що метою проекту є впровадження заходів, що мають призвести до зменшення кількості осіб, що утримуються в слідчих ізоляторах. Експерт Центру суддівських студій Андрій Алексєєв надав інформацію про здійснення моніторингу судових справ. Зокрема, предметом зацікавленого обговорення стали статистичні дані, згідно з якими при обранні запобіжного заходу у вигляді взяття під варту судовий розгляд справ триває у три рази довше. Така практика зумовлює гостру необхідність у внесенні змін до статті 155 КПК України, яка регулює питання взяття під варту.

Учасник круглого столу Микола Сірий, старший науковий співробітник Інституту держави  права ім. В.М. Корецького НАН України, кандидат юридичних наук, наголосив на тому, що в такій формі вищезазначена стаття перегукується зі статтею 148 КПК України, а також суперечить Європейській Конвенції з прав людини.

В українському законодавстві спостерігається велика кількість колізій правових норм, особливо у кримінально-процесуальному праві. Тому чимширше обговорення та чимшвидше врегулювання цих питань, без сумніву, сприятиме усуненню таких конфліктів, зокрема удосконаленню слідчо-судової практики затримання та взяття під варту, оптимізації строків досудового слідства та судового розгляду кримінальних справ.

Прес-служба Апеляційного суду міста Києва

Джерело: www.apcourtkiev.gov.ua
28.10.2010

Сьогодні
02 жовтня 2023

Анонс подій:

 

 

 


Архів заходів Центру>>

 


 

Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

 

Архів публікацій>>

 


 

 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація