МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 

 

 

 

 Дайджест  / Центр суддівських студій 

 

Практика Європейського Суду з прав людини як джерело права в Україні

 

10 листопада 2010 року в Апеляційному суді міста Києва відбувся семінар «Практичні та методологічні аспекти застосування судами України практики Європейського Суду з прав людини» (на прикладі статті 5 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод), організаторами якого виступили Координатор проектів ОБСЄ в Україні, Апеляційний суд м. Києва, Міжнародний фонд «Центр суддівських студій».

         Семінар відбувся в рамках проекту Координатора проектів ОБСЄ в Україні «Зміцнення принципу верховенства права та захисту прав людини в законах України та практиці їх застосування». У заході взяли участь представники органів судової влади України та науковці, які займаються питаннями застосування практики Європейського Суду з прав людини.

Відкрила представницьке зібрання заступник голови Апеляційного суду міста Києва Марія Приндюк. Вона відзначила, що метою проведення семінару є обговорення питань застосування українськими судами досвіду Європейського Суду з прав людини, зокрема практики обрання запобіжного заходу у вигляді взяття під варту.

Національний радник з юридичних питань Координатора проектів ОБСЄ в Україні, член-кореспондент Національної академії правових наук України Станіслав Шевчук детально висвітлив питання прецедентного права Європейського Суду з прав людини та доктрини stare decisis. Він зазначив, що нині на часі є дослідження джерел і форм права в Україні, особливо у світлі прийняття Закону України «Про виконання рішень і застосування практики Європейського суду з прав людини». У ст. 17 цього закону зазначено, що суди при розгляді справ застосовують Конвенцію та практику Суду як джерело права. Визнання практики Європейського Суду з прав людини джерелом права в Україні, на думку Станіслава Шевчука, зумовлено також міркуваннями практичної доцільності.

        

      Промовець Станіслав ШЕВЧУК

Завідувач кафедри загальнотеоретичних дисциплін Академії суддів України Тетяна Фулей виступила зі змістовною доповіддю «Право на свободу та особисту недоторканість: Вимоги статті 5 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод». Вона детально розкрила питання сфери застосування статті 5 Конвенції, умов позбавлення свободи, запобіжного ув'язнення та підстав, тривалості та строків досудового тримання під вартою.

         Суддя Верховного Суду України Богдан Пошва присвятив свій виступ окремим аспектам застосування судами України статті 5 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та практики Європейського Суду з прав людини при розгляді кримінальних справ. Він зазначив, що національні органи кримінальної юстиції і суди України повинні забезпечувати дотримання конституційних прав і свобод людини, серед яких особливе місце займає право на свободу та особисту недоторканість на такому ж рівні, як вони гарантуються Конвенцією і практикою Суду.

Зацікавлена аудиторія

         Таким чином, застосування українськими судами практики Європейського Суду з прав людини, без сумніву, стане подальшою запорукою істотних змін у правовій системі держави задля захисту конституційних прав і свобод людини.

 

         Прес-служба Апеляційного суду міста Києва.

Джерело: www.apcourtkiev.gov.ua
11.11.2010

Сьогодні
02 жовтня 2023

Анонс подій:

 

 

 


Архів заходів Центру>>

 


 

Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатися



Наші публікації:

 

Архів публікацій>>

 


 

 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація