МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 

 

 

 

 Дайджест  / Центр суддівських студій 

 

Відшкодування відряджень для державних службовців в умовах воєнного стану

 

Раніше було внесено зміни до постанови уряду «Про суми та склад витрат на відрядження державних службовців, а також інших осіб, що направляються у відрядження підприємствами, установами та організаціями, які повністю або частково утримуються (фінансуються) за рахунок бюджетних коштів» від 02.02.2011 р. № 98.  Відповідно до цих змін для відряджень по Україні розмір добових склав 300 грн, а гранична сума витрат на найм житла на добу - 900 грн.

Однак з метою належного врегулювання питання відшкодування витрат  на відрядження в межах України в умовах воєнного стану Кабінет Міністрів України постановою від 21.03.2022 №345 установив, що на період дії воєнного стану, введеного Указом Президента України від 24.02.2022 №64 «Про введення воєнного стану в Україні», відшкодування фактичних витрат, що перевищують граничну суму витрат на найм житлового приміщення за добу, визначену для України додатком 1  до постанови № 98 здійснюється з дозволу керівника згідно з документами, які підтверджують витрати, та не може перевищувати 1800 гривень (без урахування витрат на оплату податку на додану вартість).

Водночас витрати на службові відрядження повинні узгоджуватись із розміром коштів, що були передбачені у кошторисах та планах використання бюджетних коштів. При цьому уряд зобов'язує керівників мінімізувати витрати на службові відрядження через оптимізацію кількості відряджених працівників, строків їх перебування у відрядженні, зменшення витрат на оплату проїзду, найм житла та інших витрат на відрядження та відповідно по можливості проводити зустрічі, переговори тощо в режимі онлайн.

Також важливо, що постановою уряду від 09.06.2021 №590 «Про затвердження Порядку виконання повноважень Державною казначейською службою в особливому режимі в умовах воєнного стану» (зі змінами) передбачено, що відшкодування за відрядження працівників бюджетних установ буде здійснюватися лише за видатками загального фонду державного та місцевих бюджетів. А це означає, що виплати із загального фонду будуть ранжуватись за пріоритетністю і відповідно відшкодування відряджень може відтерміновуватись. 

  За інформацією відділу бухгалтерського обліку та звітності 7ААС

Джерело: Прес-служба 7ААС
05.05.2022

Сьогодні
22 вересня 2023

Анонс подій:

 

 

 


Архів заходів Центру>>

 


 

Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

 

Архів публікацій>>

 


 

 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація