МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 

 

 

 

 Дайджест  / Центр суддівських студій 

 

Боротьба з проявами жорстокого поводження і безкарністю

 

16 березня 2011 року в приміщенні Апеляційного суду міста Києва в рамках спільної програми Європейського Союзу та Ради Європи «Боротьба з проявами жорстокого поводження і безкарністю» відбувся навчальний семінар для суддів з питань ефективного розслідування фактів жорстокого поводження у контексті відповідності європейським стандартам. У ньому взяли участь і представники Апеляційного суду міста Києва.

         Семінар був організований Радою Європи разом з Центром суддівських студій за підтримки Національної школи суддів України та Асоціації суддів України.

         З вітальним словом виступив викладач Національної школи суддів України, суддя Верховного Суду України у відставці Микола Цитович, який висловив сподівання, що присутні матимуть змогу набути нових знань, а також поділитися своїм досвідом з іншими.

         У центрі уваги важливих проблем, які обговорювались під час дискусії, були головні принципи тлумачення Європейської конвенції про захист прав людини і основних свобод та особливості її застосування на національному рівні.

         Василь Філатов, суддя Верховного Суду України у відставці, розкрив особливості еволюції практики Європейського суду з прав людини щодо України в контексті заборони жорстокого поводження. Він також наголосив на тому, що значення Європейської конвенції про захист прав людини і основних свобод для тлумачення законодавства в сфері кримінального судочинства, безумовно, відіграє важливу роль у здійсненні справедливого судочинства на міжнародній арені.

         Експерт проекту Віталій Касько представив загальний огляд питання заборони катування крізь призму практики Європейського суду з прав людини. Зокрема він зазначив, що держава має вживати активних заходів для забезпечення та захисту прав своїх громадян.

         Цей семінар, без сумніву, сприятиме подальшому професійному вдосконаленню суддів. Зокрема дасть змогу враховувати вимоги Європейської конвенції з прав людини та, зокрема, практики Європейського суду з прав людини при роз'ясненні та застосуванні норм кримінально-процесуальних кодексів та інших законодавчих актів.

Прес-служба Апеляційного суду міста Києва.

Джерело: kia.court.gov.ua
17.03.2011

Сьогодні
02 жовтня 2023

Анонс подій:

 

 

 


Архів заходів Центру>>

 


 

Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

 

Архів публікацій>>

 


 

 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація