МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 

 

 

 

 Дайджест  / Центр суддівських студій 

 

Судді навчаються правильній комунікації

 

21 січня 2013 року відбулася заключна конференція, під час якої були оприлюднені результати українсько-швейцарського проекту “Підтримка судової реформи в Україні”. Конференція мала назву «Комунікації судової влади: ідеї, практика, перспективи».

В рамках заходу представники судової влади, експерти, науковці говорили про те, як суддям важливо спілкуватися як в суді, так і поза його межами.

«Прикро, що проект завершує роботу. Сподіваюсь, що після цього проекту буде новий», - зазначив у своїй вітальній промові перший заступник голови верховного суду, голова Ради суддів України Ярослав Романюк.

Зокрема, він нагадав, що в рамках реалізації цього проекту проводився моніторинг стану незалежності суддів в Україні (15 серпня 2012 року у всіх апеляційних та місцевих судах загальної юрисдикції відбулось опитування громадян-відвідувачів судів щодо їх оцінки незалежності, неупередженості та доступності правосуддя.

«Цей моніторинг дав нам неоціненний матеріал, ми зрозуміли, куди потрібно рухатись, які питання потребують першочергового вирішення», - наголосив Я. Романюк.

За словами судді ВСС Павла Гвоздика, немає сумнівів, що сьогодні комунікація необхідна судовій владі. Учасники конференції наголошували, що суди повинні мати комунікаційну стратегію, яка б виконувала наступні завдання: підвищення авторитету судової влади, довіри суспільства до судів, підвищення рівня правових знань громадян.

На думку доцента Національної академії державного управління при президентові Марії Логунової, сьогодні судова влада готова вести діалог із суспільством. І вона повинна не лише реагувати на негативну інформацію, яка з’являється у ЗМІ, а й сама ініціювати комунікацію.

З основною доповіддю під час конференції виступила директор Центру суддівських студій, керівник проекту Наталія Верещінська. Передусім вона висловила подяку  представникам Посольства Швейцарії в Україні та Швейцарського бюро співробітництва в Україні, радам суддів України, Національній школі суддів України за допомогу в реалізації проекту. Зокрема, поінформувала Наталія Верещінська, за результатами проведення низки досліджень та дискусій було підготовлено модель комунікаційної діяльності суду, розроблено стратегію комунікації Асоціації суддів України та видано науково-практичний посібник «Комунікації судової влади». У цьому виданні висвітлюються теоретичні та прикладні аспекти здійснення комунікації у судовій владі України, особлива увага приділяється питанням налагодження ефективної взаємодії судової системи з громадськістю, формуванню позитивного іміджу суду. Також, зазначила Наталія Верещінська, в рамках проекту було проведено 2 моніторинги стану незалежності суддів в Україні та 3 моніторинги незалежності, прозорості та об’єктивності процедури добору кандидатів на посади суддів, за результатами яких напрацьовано аналітичні звіти, висновки та рекомендації.      

«Формування позитивного іміджу суду, в тому числі шляхом забезпечення вільного доступу громадян до нього, є одним із основних завдань, яке ставить перед собою Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ». На цьому наголосив під час свого виступу виконуючий обов’язки Голови ВССУ Станіслав Міщенко. Ефективним інструментом, що дозволяє налагодити зворотний зв’язок між судом і громадянами, переконаний виконуючий обов’язки Голови ВССУ, є комунікаційна стратегія суду. Так, повідомив доповідач, з метою підвищення авторитету судової влади в суспільстві, рівня суспільної довіри, надання громадськості інформації про специфіку, особливості і зміст діяльності судової системи загалом і ВССУ зокрема у ВССУ за підтримки Проекту «Україна: Справедливе правосуддя» було розроблено Комунікаційну стратегію. Відповідно до її завдань  визначено комунікаційні заходи, спрямовані на досягнення порозуміння з цільовою аудиторією, чіткі строки виконання і відповідальних за досягнення очікуваного результату працівників. Серед них, поінформував Станіслав Міщенко, удосконалення офіційного веб-сайта ВССУ, розширення можливостей call-центру, постійне оновлення інформації на стендах та в інформаційних кіосках, випуск офіційного друкованого органу – журналу «Часопис цивільного і кримінального судочинства», буклетів, брошур про ВССУ, а також зустрічі із журналістами, проведення інтерв’ю із керівництвом та суддями ВССУ. На думку Станіслава Міщенка, реалізація зазначеної стратегії сприяє підвищенню обізнаності громадськості про особливості судової діяльності ВССУ і, як наслідок, довіри й поваги до правосуддя.

Насамкінець Станіслав Міщенко закликав колег активно використовувати новітні інформаційно-комунікаційні технології для налагодження конструктивного діалогу між судовою владою та громадськістю.

Також з доповідями з питань комунікації судової влади виступили Голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Ігор Самсін, Голова Вищої ради юстиції Володимир Колесниченко, керівник проекту USAID «Справедливе правосуддя» Девід Вон, суддя Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ Павло Гвоздик, доцент Національної академії державного управління при Президентові України Марія Логунова, віце-президент Апеляційного суду кантону Базель-ланд (Швейцарія) Штефан Гасс. Про комунікаційну діяльність судової влади на регіональному рівні доповіли Голова Апеляційного суду Івано-Франківської області Надія Стефанів та Голова Апеляційного суду Запорізької області Віктор Городовенко. Проректор Національної школи суддів України Оксана Кучинська розповіла про запровадження нових навчальних курсів та новітніх форм навчання в діяльності цієї установи. На питаннях моніторингу незалежності, доступності та справедливості правосуддя зупинився у своїй доповіді заступник директора Центру суддівських студій Андрій Алєксєєв.   Водночас Президент Асоціації суддів України, суддя Апеляційного суду м. Києва Олег Присяжнюк та прес-секретар Апеляційного суду Івано-Франківської області Людмила Безусова-Попович поінформували про результати моніторингу публікацій у ЗМІ на судову тематику.

За словами віце-президента апеляційного суду кантону Базель-ланд (Швейцарія) Штефана Гасса, судовій владі потрібно працювати на попередження негативу. Вона повинна сама говорити про недоліки, а не чекати, доки хтось скаже про них. Тобто, судова влада провинна у спілкуванні із суспільством використовувати принцип інформаційної чесності.

Проект «Підтримка судової реформи в Україні» розпочався в січні 2010 року з метою сприяння незалежності та відкритості правосуддя, підвищенню авторитету судової влади.

Джерело: www.khaas.gov.ua
22.01.2013

Сьогодні
25 вересня 2023

Анонс подій:

 

 

 


Архів заходів Центру>>

 


 

Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатися



Наші публікації:

 

Архів публікацій>>

 


 

 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація