МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 

 

 

 

 Дайджест  /  

 

У Національному антикорупційному бюро все ще шукають гідного кандидата на головного детектива

 

У Національному антикорупційному бюро назріває реальна проблема з обранням керівника 250-ти детективів. Гідного кандидата немає. Конкурс закінчується сьогодні, 21 липня.

Конкурс на посаду керівника підрозділу детективів, розпочатий ще 5 травня, було продовжено до 22 липня. Сьогодні – останній день подачі документів.

Дуже показово, що на головного детектива країни із зарплатнею більше 40 тисяч грн. не стоїть черга із кандидатів. Останні скандали всередині ГПУ аж ніяк не заохочують нормальних людей йти працювати до правоохоронних органів, де досі діє кругова порука, кришування та тотальна корупція.

Є всього дві ключові людини, від яких залежить результат роботи НАБ – гучні розслідування, посадки, суди, конфіскації.

Це – керівник детективів та антикорупційний прокурор.

Засади незалежності обох прямо прописані в законодавстві. Але, схоже, в Україні немає відчайдухи, який запише собі в резюме посадку, наприклад, генерального прокурора.

Проблема не тільки в кандидатах, але й у вимогах до них. Так, майбутній керівник детективів повинен мати за плечима п'ять років керівного стажу. І це – в системі, що ніколи не була націлена на розслідування корупції чи фінансових злочинів високопосадовців! На жаль, така вимога до кандидатів звузила коло претендентів до конкретних осіб із колишнього або чинного керівництва ГПУ, СБУ чи МВС.

Тому більшість претендентів на посаду – зі правоохоронних органів. Всього подалося 55 осіб, 53 із них були допущені до тестування. За результатами тестування 22 особи були рекомендовані до співбесід із конкурсною комісією, до якої входить два представники Центру протидії корупції.

У результаті комісія зупинилася на трьох кандидатах. Двоє, на жаль, не мають відповідного досвіду роботи слідчими, лише – оперативниками. А третій кандидат зараз працює під Столярчуком – у Генеральному слідчому управлінні ГПУ. Раніше він працював у прямому підпорядкуванні Артема Ситника, чинного директора НАБ. Члени Ради громадського контролю при НАБ не голосували за цих кандидатів і переконали Артема Ситника продовжити пошук.

Відповідно до кваліфікаційних вимог, керівник підрозділу детективів має володіти вищою юридичною освітою, 10 років оперативно-розшукової діяльності та/або досудового слідства, із них п'ять – на керівних посадах, знання українського та міжнародного законодавства, досвід розслідування корупційних злочинів тощо.

Оклад майбутнього керівника детективів складатиме 43 848 грн.

Віталій ШАБУНІН

Джерело: uainfo.org
21.07.2015

Сьогодні
02 червня 2020

Анонс подій:

 

 

 


Архів заходів Центру>>

 


 

Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

 

Архів публікацій>>

 


 

 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація