МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 

 

 

 

 Дайджест  /  

 

Прощений банком борг по кредиту підлягає оподаткуванню – адміністративний суд

 

Херсонський окружний адміністративний суд розглянув справу за позовом фізичної особи до Каховської ОДПІ ГУ ДФС у Херсонській області про скасування податкового рішення щодо нарахування податку на борг по кредиту, який анульований банком.

Позивач в суді оскаржував дії податкової, оскільки вважав, що анульована банком сума заборгованості за кредитною угодою, не є доходом позичальника, як додаткове благо, і сплачувати податок з цієї суми він не зобов’язаний.

Суд не погодився з позицією позивача.

Відповідно до Податкового кодексу України до загального річного оподатковуваного доходу платника податку включається сума боргу платника податку, анульованого кредитором за його самостійним рішенням. Якщо кредитор повідомляє платника податку - боржника про анулювання боргу та включає суму анульованого боргу до податкового розрахунку суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, такий боржник самостійно сплачує податок з таких доходів та відображає їх у річній податковій декларації.

Сума прощеного банком боргу складається з основної заборгованості по кредиту та нарахованих і підвищених (у зв’язку прострочення платежу) процентів за користування кредитом.

Суд дійшов висновку, що декларуванню та оподаткуванню підлягає основна сума боргу по кредиту, не враховуючи суму з підвищених (нарахованих) процентів.

Отже, позовні вимоги задоволені частково. Позивач повинен був задекларувати доходи від списання боргу банком у річній декларації та сплатити податок.

Справа № 821/956/15-а, рішення по справі не набуло чинності.

Джерело: press@adm.ks.court.gov.ua
21.07.2015

Сьогодні
02 червня 2020

Анонс подій:

 

 

 


Архів заходів Центру>>

 


 

Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

 

Архів публікацій>>

 


 

 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація