МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 

 

 

 

 Дайджест  /  

 

Где эта улица, где этот дом», – визначає Херсонський окружний адміністративний суд

 

Адміністративним судом розглянуто справу за позовом ТОВ  "Спартехнотрейд" до ДПІ у м. Херсоні стосовно скасування рішення про відмову в прийнятті податкової декларації.

Причиною відмови стало те, що позивач в податковій декларації не правильно зазначив своє місце реєстрації: м. Херсон, Патона, дом 4, тоді як в ЄДР юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців відображено: м. Херсон, вул. Патона, буд. 4.

ДПІ у м. Херсоні, відмовивши в прийняті декларації, вважало, що ці відмінності перешкоджають ідентифікації платника податків та обліку задекларованих показників.

Суд повністю погодився з позицією товариства та зазначив, що підстава для відмови у прийнятті декларації необґрунтованою.

Не відображення позивачем у реквізиті "Податкова адреса" типу вулиці та зазначення замість «будинок» – «дом», за умови заповнення всіх інших реквізитів декларації, в тому числі коду ЄДРПОУ і номера телефону платника податків, жодним чином не впливає на ідентифікацію платника податків, показники його податкової звітності, їх перевірку відповідачем та загалом виконання останнім своїх функцій з адміністрування податку.

Відтак, контролюючий орган, приймаючи рішення про відмову у прийнятті декларації, помилково тлумачить норми ПК України, зловживає своїми правами і не виконує обов'язки, передбачені не тільки нормами ПК України, але й ст. 19 Конституції України, згідно з якою органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Справа № 821/1932/15-а, рішення по справі не набуло чинності.

Джерело: press@adm.ks.court.gov.ua
21.07.2015

Сьогодні
02 червня 2020

Анонс подій:

 

 

 


Архів заходів Центру>>

 


 

Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

 

Архів публікацій>>

 


 

 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація