30 вересня 2009 року в приміщенні конференц-залу Апеляційного суду м. Києва відбулася презентація проекту «Підтримка пенітенціарної реформи в Україні», який реалізується «Міжнародною тюремною реформою» – неурядовою організацією з консультативним статусом ІІ категорії при ООН та Раді Європи, у тісній співпраці з Швейцарським бюро співробітництва в Україні, Державним департаментом України з питань виконання покарань та іншими українськими партнерами.
Основні напрямки реалізації проекту:
- З метою всесторонньої підтримки процесу реформування шляхом проведення досліджень, забезпечення розвитку і навчання персоналу - створення Центру Компетентності Державної кримінально-виконавчої служби України на базі Білоцерківського училища професійної підготовки персонала під керівництвом Державного департамента України з питань виконання покарань.
- Захист прав особливо уразливих груп ув’язнених та засуджених, включаючи жінок та неповнолітніх, а також осіб, засуджених до довічного позбавлення волі, відповідно до міжнародних стандартів та стандартів позитивної тюремної практики.
- Формування позитивного ставлення суспільства до процесів реформування кримінально-виконавчої служби України.
До участі у заході були запрошені представники Верховної Ради України, Верховного Суду України, Генеральної прокуратури України, Міністерства юстиції України, Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства праці та соціальної політики України, Міністерства України у справах сім'ї, молоді та спорту, Державного департаменту України з питань виконання покарань, провідні вчені, міжнародні та національні експерти в цій галузі, лідери громадських організацій, ЗМІ.

Презентація розпочалася з вітального слова голови Апеляційного суду м. Києва Чернушенко Антона Васильовича, який привітав учасників зібрання та зазначив, що конструктивне співробітництво між державними установами, науковцями, національними та міжнародними експертами, НГО – необхідна умова реалізації проекту та запорука позитивних змін у кримінально-виконавчій системі України.
Мануель Еттер, директор Швейцарського Бюро співробітництва в Україні звернув увагу присутніх на позитивні зміни, які відбулися у пенітенціарний сфері завдяки 10-ти річному досвіду україно-швейцарського співробітництва та визначив пріоритетні напрямки щодо спільної роботи в рамках проекту «Підтримка пенітенціарної реформи в Україні».
Перший заступник Голови Державного департамента України з питань виконання покарань Ільтяй Микола Петрович, як керівник проекта від кримінально-виконавчої служби України, у своєму виступі подякував Швейцарській агенції розвитку і співробітництва (ШАРС) за сприяння реформуванню кримінально-виконавчої системи та запевнив присутніх, що ДДУпВП налаштований на конструктивну співпрацю щодо реалізації проектних задач.
Від «Міжнародної тюремної реформи» (PRI) у заході брали участь Елісон Ханна, виконавчий директор PRI (Лондон) та Сєргєєва Вікторія Вікторівна, регіональний директор PRI по Росії, Україні та Білорусі (Росія). У своїх виступах представники PRI окреслили загальні цілі проекту, методи організації спільної діяльності національних та міжнародних експертів, представників органів державної влади та партнерських організацій. А також визначили напрямки діяльності та очікуванні результати.
Напрямки роботи відповідно до задач проекту презентували представники партнерських організацій:
Мукшименко Алла Петрівна, менеджер проекта «Підтримка пенітенціарної реформи в Україні»;
Костенко Василь Андрійович, начальник Білоцерківського училища професійної підготовки та перепідготовки персоналу Державного департаменту України з питань виконання покарань;
Верещінська Наталія Олексіївна, директор Центру суддівських студій;
Суслова Олена Іванівна, директор Інформаційно-консультативного жіночого центру.
Свою підтримку у реалізації проекту висловили представники центральних органів державної влади, а саме:
Міщенко Станіслав Миколайович, суддя Верховного Суду України;
- Кочерган Петро Васильович, начальник Управління із забезпечення взаємодії з Державним департаментом України з питань виконання покарань Міністерства юстиції України;
- Руденко Сергій Володимирович, старший помічник заступника Генерального прокурора України, старший радник юстиції;
Савєнок Олександр Васильович, заступник директора Департаменту сімейної і гендерної політики та організації оздоровлення Міністерства України у справах сім'ї, молоді та спорту
Сулима Оксана Василівна, начальник Управління у справах бездомних громадян та інших груп ризику Міністерства праці та соціальної політики України.
Наприкінці презентації відбувся брифінг для ЗМІ.