МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 

 

 

 

 Інформація про семінар  / Центр суддівських студій 

 

Незалежність суддів: міжнародні стандарти та національна практика

 

В рамках реалізації українсько-швейцарського проекту “ Підтримка судової реформи в Україні. Сприяння зміцненню незалежності суддів ” 9-10 квітня 2009 року в м. Суми відбувся семінар-тренінг для членів регіональних рад суддів (Сумська, Полтавська, Харківська області).

Заступник голови Ради суддів України, суддя Верховного Суду України Станіслав Міщенко поінформував учасників семінару про діяльність Ради суддів України у напрямку впровадження в національну практику міжнародних стандартів незалежності суддів.

Голови рад суддів Світлана Орлова (Харківська область), Сергій Попруга (Сумська область) та Едуард Давиденко(Полтавська область) ознайомили колег з  практикою організації діяльності рад суддів, особливо що торкається роботи зі скаргами та заявами громадян, взаємовідносин із засобами масової інформації та контролю за діяльністю територіальних управлінь Державної судової адміністрації України.

Експертом проекту Оленою Захаровою (проректор Академії адвокатури України) під час розгляду теми “ Дисциплінарна відповідальність суддів ” було запропоновано учасникам семінару розглянути гіпотетичні ситуації та вирішити до яких видів відповідальності можливо їх віднести (дисциплінарний проступок чи порушення Кодексу етики суддів). Це практичне заняття дозволило відпрацювати оціночні критерії для розгляду членами рад суддів відповідних заяв та повідомлень громадян зі скаргами на діяльність суддів.

Інтерес всіх учасників семінару викликала дискусія щодо питань кар’єри суддів (призначення та обрання на суддівські посади, оцінка діяльності суддів, підвищення кваліфікаційного класу, конкурсне заняття суддівських посад в судах вищої юрисдикції). Позиція, що була представлена  експертом проекту Сергієм Прилуцьким (Інститут держави і права ім.. В. М. Корецького НАН України), сприяла виникненню дискусії з цих питань та обговоренню новацій, які запропоновані в новому законопроекті «Про судоустрій України та статус суддів». 

По закінченню семінару його учасники висловлювали задоволення від дводенного професійного спілкування та пропонували Раді суддів України та Центру суддівських студії продовжувати цей проект, який надає багато нових можливостей для удосконалення діяльності органів суддівського самоврядування.

15.04.2009

Сьогодні
02 жовтня 2023

Анонс подій:

 

 

 


Архів заходів Центру>>

 


 

Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

 

Архів публікацій>>

 


 

 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація