МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 

 

 

 

 Про нас в пресі  / Центр суддівських студій 

 

Untitled Document

Судова реформа-надзвичайно чутлива тема

 

Міністерство юстиції України, Департамент юстиції та поліції Швейцарської Конфедерації і Міністерство закордонних справ Швейцарської Конфедерації започаткували нову програму "Адміністрування діяльності судів". Перший семінар цієї програми був присвячений темі "Європейський досвід суддівського самоврядування. Незалежність суддів" і пройшов у Центрі суддівських студій Міністерства юстиції України за участю українських, швейцарських та австрійських лекторів.

У роботі семінару взяли участь прем'єр-міністр України Віктор Ющенко, міністр юстиції України Сюзанна Станік, голова Комітету Верховної Ради України з питань правової політики Олександр Задо-рожній, посли Швейцарської Конфедерації, Французької Республіки, Королівства Бельгії, Федеративної Республіки Німеччини та Канади.

Відкриваючи семінар, Сюзанна Станік наголосила, що здійснювана програма дуже важлива у розділі реформування судової влади, яка відбувається в Україні. Це реформування передбачає відновлення верховенства судової влади у правозахисній діяльності, зокрема, розширення юрисдикції судів на всі правовідносини, що виникають на території України.

Міністр подякувала швейцарським колегам за допомогу у створенні на базі Міністерства юстиції України Центру суддівських студій і підтримку його діяльності. Метою цього центру, який успішно працює вже рік, є вивчення позитивного українського і міжнародного досвіду у правовій сфері, підвищення кваліфікації суддів, широке застосування норм Конвенції про захист прав і основних свобод людини як закону прямої дії відповідно до Конституції України.

Віктор Ющенко, виступаючи перед учасниками семінару, наголосив, що судова реформа - надзвичайно чутлива тема, бо в нашому суспільстві відчувається нагальна потреба цього реформування. Ми вже чотири рази підходили до проблем судової реформи, сказав прем'єр-міністр. Гадаю, що нинішня реформа буде реальною і ефективною, адже вона відбувається у нових обставинах, за нової Конституції, ключовим постулатом якої є права людини. І та країна, в якій правосуддя здійснюється виключно судами, де судова влада незалежна, є не лише передбачуваною у політичному житті, а й стабільною.

Віктор Ющенко підкреслив, що метою української судової реформи є утворення судової влади як гаранта свобод і прав людини. Він також подякував за підготовку і проведення семінару послам Швейцарії, Франції, Бельгії, Німеччини і Канади.

Посол Швейцарії Жан-Франсуа Кеммер сказав, що робота по створенню Центру - інтенсивна і плідна - була дуже цікавою для швейцарців. І особливо підкреслив, що підготовка суддів належить до основ демократії. Висловивши впевненість в успішному проведенні семінару, посол акцентував увагу присутніх на тому, що судова влада має стати системою, котра надає кожному громадянину гарантію його захищеності.

Олександр Задорожній, розповідаючи про пакет законопроектів, що матиме значення для реформування суддівської влади, наголосив на необхідності подальшої підтримки урядом матеріально-технічного та кадрового забезпечення кожного суду.

На сьогодні, до речі, розроблено і подано до Кабінету Міністрів України проект Національної програми забезпечення судів належними приміщеннями на 2001-2005 роки, проект постанови Кабінету Міністрів України стосовно кадрового забезпечення діяльності судів, зокрема, щодо збільшення чисельності секретарів судових засідань, секретарів судів. Щодо підвищення кваліфікації суддівського корпусу, то Міністерство юстиції України організовує і координує цю роботу. Відкрито факультет професійної підготовки суддів при Національній юридичній академії України імені Ярослава Мудрого, утворено Українську академію суддів при Міністерстві юстиції України.

Під час роботи семінару відбувся обмін думками щодо утвердження незалежності суддів у правовій демократичній державі.

Олена МАКАРОВА
газета "Юридичний вісник України" (12-18 квітня 2001 р.)

Сьогодні
25 вересня 2023

Анонс подій:

 

 

 


Архів заходів Центру>>

 


 

Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

 

Архів публікацій>>

 


 

 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація