МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 

 

 

 

 Про нас в пресі  / Центр суддівських студій 

 

Untitled Document

Зміна правового менталітету — вимога часу.


НОВІ ЧАСИ вимагають зміни правосвідомості суддів, формування нових ціннісних орієнтацій стосовно верховенства права і закону як найвищої цінності демократичного, громадянського суспільства. Тому назріла потреба в розширенні обсягу й підвищенні рівня професійних знань суддів саме з Конвенції про захист прав і основних свобод людини, а також набуття навичок застосування її. З цією метою розроблено Програму підготовки суддів за Європейською конвенцією з прав людини. В рамках Програми Рада Європи, Верховний Суд України, Міністерство юстиції України та Центр суддівських студій упродовж 25-26 червня організували в Івано-Франківську регіональний семінар з питань дотримання Європейської конвенції про захист прав і основних свобод людини.

В роботі семінару взяли участь судді Верховного суду України Світлана Вус та Василь Гуменюк, директор Центру суддівських студій Наталія Верещінська, заступник голови апеляційного суду Івано-Франківської області Петро Проскурницький та голова Івано-Франківського міського суду Павло Гвоздик. Наталія Олексіївна, зокрема, наголосила, що зростає кількість звернень українських громадян до Європейського Суду. Україна вже нині знаходиться у п'ятірці країн - членів Ради Європи, що е рекордсменами за кількістю відправлених до Європейського .Суду заяв (за п'ять років надійшло 3,5 тисячі звернень). На запитання, на що саме найбільше скаржаться громадяни України, директор Центру суддівських студій відповіла, що вони стосуються порушення п. 1 ст.6 Конвенції, тобто порушення права на справедливий судовий розгляд упродовж розумного строку незалежним і неупередженим судом.

Заступник голови обласного апеляційного суду Петро Проскурницький на прес-конференції повідомив: "Ми говоритимемо, зокрема, про практичні аспекти застосування Конвенції з прав людини. Намагатимемось орієнтувати суддів на виконання вимог Конвенції для забезпеченння стабільності судової практики".

Програма розрахована на два роки, протягом яких планується проведення 100 семінарів. Голова Івано-Франківського міського суду Павло Гвоздик розповів про мету семінарів: "Кількість практичних випадків застосування Конвенції судами України можна перелічити на пальцях. Це свідчить проте, що ця інформація до суддів у повному обсязі не доходить. Такі семінари спрямовані на те, щоб повернути діяльність Конвенції в практичну площину".

Семінар в Івано-Франківську - перший у цій широкомасштабній акції. Його учасники ознайомляться з природою Європейської конвенції, співвідношенням Конвенції з цивільним, кримінальним правом та процесом, розглянуть справи з практики Європейського Суду.

Ірина ШАЛКІТЕНЕ, "РІДНА ЗЕМЛЯ", Івано-Франківськ, №27 (660), 27 червня 2002 року.

 

Сьогодні
25 вересня 2023

Анонс подій:

 

 

 


Архів заходів Центру>>

 


 

Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

 

Архів публікацій>>

 


 

 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація