МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 

 

 

 

 Про нас в пресі  / Центр суддівських студій 

 

Untitled Document

ЧИ БУДУТЬ ЄВРОПЕЙСЬКІ СТАНДАРТИ СУДУ ВПРОВАДЖЕНІ В ПРАКТИКУ?


Нещодавно у Чернівцях з нагоди 200-річчя від початку діяльності Крайового суду Буковини проведено міжнародну науково-практичну конференцію "Судово-правова реформа в Україні: проблеми і перспективи". Її організаторами виступили Верховний Суд України, Державна судова адміністрація України, Апеляційний суд Чернівецької області, Академія суддів України, Центр суддівських студій, Інститут прикладних гуманітарних досліджень та Німецький фонд правового співробітництва.

У конференції взяли участь науковці та практики з Австрії, Швейцарії, Німеччини, Польщі, Румунії, Японії, Росії та Молдови, судді Верховного Суду України, голови Апеляційних судів України, голови місцевих судів області, голови ряду господарських судів України, представники Верховної Ради України та провідних наукових установ.

Відкрив конференцію голова Апеляційного суду Чернівецької області А.П.Огородник. Він окреслив коло проблем сучасної системи правосуддя в Україні, розв'язання яких дозволить прискорити стан судово-правової реформи, визначити перспективи її розвитку, використати з цією метою досвід зарубіжних країн, що сприятиме створенню нової судової політики в Україні та підвищенню рівня захисту прав людини і громадянина.

Учасники конференції зосереджували увагу на становищі суду у демократичному суспільстві, зокрема його місці в системі органів влади, належному фінансуванні системи з Державного бюджету, забезпеченні незалежності та недоторканості суддів, недосконалості процедури зупинення їхніх повноважень тощо.

Значна увага учасників конференції була приділена проблемам судової етики у контексті судово-правової реформи, психологічним та етичним засадам здійснення правосуддя, підготовці юридичних кадрів ХХІ століття, історичному розвитку та сучасному господарському судочинству цивільно-правової та бюджетно-правової відповідальності скарбниці, проблемам і перспективам цивільного судочинства, провадженню і стадії в цивільному процесі, особливостям судового розгляду справ з оцінки земель в Україні, суду і судочинству західноукраїнської раси та здобуткам і урокам використання оперативно-розшукової діяльності при провадженні кримінальних справ.

Позитивно оцінюючи проведення в Україні міжнародної конференції, її організатори та учасники висловили сподівання, що розроблені ними рекомендації і пропозиції будуть враховані законодавцями при прийнятті відповідних законів, оскільки вони спрямовані підвищити рівень здійснення правосуддя та незалежності судової системи в Україні.

Віктор ВЕЛИКИЙ, "ЧАС 2000" №25 за 17 червня 2004 року.

 

Сьогодні
25 вересня 2023

Анонс подій:

 

 

 


Архів заходів Центру>>

 


 

Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

 

Архів публікацій>>

 


 

 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація