МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 

 

 

 

 Про нас в пресі  / Центр суддівських студій 

 

Untitled Document

Професійне навчання - складова вдалої реформи

 

Закінчив свою роботу перший дводенний семінар українсько-французької програми "Адміністративна юстиція: кроки становлення та розвитку". Він проходив за сприяння міністерств юстиції Франції та України, а також Посольства Франції в Україні.

У рамках реалізації завдань, передбачених Посланням Президента України до Верховної Ради України, Міністерством юстиції України за допомогою міністерства юстиції Франції та Посольства Франції в Україні на базі Центру суддівських студій здійснюються заходи із запровадження нової навчальної програми з питань утворення в Україні системи адміністративної юстиції. Це стане у нагоді при підготовці наших суддів, які займаються здійсненням правосуддя, слугуватиме підвищенню захисту прав громадян у їх взаємовідносинах з органами державної влади.

До участі у семінарі були запрошені голови обласних, районних та міських судів з усіх регіонів України, представники профільних департаментів Міністерства юстиції України.

Відкрила семінар вступною промовою директор Центру суддівських студій Наталя Верещінська. Було багато цікавих виступів французьких колег, зокрема, заступника директора співробітництва міністерства юстиції Франції пані Ежені Кузнецофф, радників Посольств Франції та Швейцарії в Україні Франсуа Делауса та Джорджіо Фонтана. Змістовне учбове заняття з теми:
"Роль суддів у взаємовідносинах держави та громадянина" провели генеральний адвокат Касаційного суду Франції Жан-Франсуа Вебер та радник Адміністративного трибуналу Парижа Марі Ксрль. У своїх виступах вони зосередили увагу українських колег на функціонуванні системи судової та адміністративної юстиції Франції, а також їх ефективності. Порушувалися питання щодо ролі суддів у державі, їх незалежності та неупередженості. Наголошувалося на труднощах, пов'язаних з поділом службових обов'язків між різними законодавчими відомствами тощо.

Звичайно, реформа судової системи - процес складний і тривалий. Він потребує, поряд із прийняттям і реалізацією відповідних законів, перш за все Закону України "Про судоустрій", ще й змін у правосвідомості суспільства, розуміння значення суду у системі органів державної влади як громадянами, так і самими суддями.

Важливим аспектом процесу удосконалення організації та діяльності судів є необхідність формування нового суддівського менталітету на засадах відданості ідеології гуманізму, захисту людини, її честі й гідності. Також необхідні зміни у судовій етиці й культурі судового процесу. Саме для реалізації цих принципів служить Центр суддівських студій, створений при Міністерстві юстиції України та ініційований за підтримки швейцарської влади у рамках програми професійного навчання суддів, на базі якого і проходив цей семінар.

Остап МИЛАНКО
газета "Юридичний вісник України" № 24 (312) 16-22 червня 2001року.

 

Сьогодні
25 вересня 2023

Анонс подій:

 

 

 


Архів заходів Центру>>

 


 

Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

 

Архів публікацій>>

 


 

 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація