МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 

 

 

 

 Про нас в пресі  / Центр суддівських студій 

 

Untitled Document

Де навчають суддів

 

Центр суддівських студій засновано в рамках реалізації українсько-швейцарського проекту "Підтримка реформування юстиції в Україні" у лютому 2000 року. Основна мета діяльності Центру- сприяння проведенню судової реформи в Україні через підвищення правосвідомості, культури і етики суддівського корпусу, формування у суспільстві нових ціннісних орієнтацій і установок стосовно верховенства права, приналежності судів до незалежної гілки влади виконання, найважливішої їх функції по захисту прав і свобод громадян. Головним напрямом діяльності Центру є проведення семінарів-тренінгів для українських суддів на Центральному навчально-методичному семінарі у Києві та навчальних занять у регіонах України. Слухачі "центрального" семінару, в якості інструкторів Центру, використовують при проведенні місцевих семінарів інформаційно-методичні матеріали, нові форми та методики проведення навчальних занять, які відпрацьовуються безпосередньо у самому Центрі. Така передача знань може розглядатися як процес децентралізованого безперервного навчання, що є суттєвою новацією у практиці підвищення кваліфікації суддів.
До проведення занять у семінарі запрошуються вчені, судді Конституційного Суду та Верховного Суду України, представники Верховної Ради, Кабінету Міністрів та Міністерства юстиції України, представники судового корпусу Швейцарії, Франції та інших країн.
За час свого існування, за спеціально розробленою програмою та тематикою, Центром організовано та проведено 18 семінарів-тренінгів з питань застосування в українській суддівській практиці Європейської конвенції з прав людини, етики взаємовідносин судової та виконавчої влади, реалізації судової реформи в Україні, судового захисту прав людини, співвідношення міжнародного та внутрішнього права у діяльності суддів, європейського досвіду суддівського самоврядування та незалежності суддів, судового захисту права власності, використання психології у судовій діяльності, взаємовідносин судової влади та засобів масової інформації у демократичному суспільстві тощо. Підготовлено більш 100 суддів-інструкторів, які проводять заняття зі своїми колегами у регіонах. Принципи організації навчання скореговані у рамках спільної європейської культури, із застосуванням досвіду європейського судочинства.
На сьогодні Центром розробляються проекти, спрямовані на підтримку судової реформи в Україні. Розпочато систематичне навчання суддів навичкам використання комп'ютерної техніки, вивчаються питання можливості запровадження дистанційної системи навчання суддів, у т. ч. за допомогою мережі Інтернет. Центр тісно співпрацює з Міністерством юстиції України, посольствами Швейцарії та Франції, Радою Європи, підтримує робочі взаємовідносини з представниками Конституційного Суду та Верховного Суду України, представництвами міжнародних урядових та громадських організацій. Фінансову та організаційну підтримку Центру надає Дирекція з питань розвитку та співробітництва Федерального департаменту закордонних справ Швейцарії. З серпня 2001 року Центр суддівських студій діє в якості міжнародного фонду. Директор Центру - Наталія Верещінська.

18-24 травня 2002 року, "Юридичний вісний України"

Сьогодні
02 жовтня 2023

Анонс подій:

 

 

 


Архів заходів Центру>>

 


 

Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

 

Архів публікацій>>

 


 

 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація