МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 

 

 

 

 Про нас в пресі  / Центр суддівських студій 

 

Untitled Document

Нове у суддівській практиці

 

Цьогоріч запроваджується нова програма співробітництва між Європейською комісією і Радою Європи зі сприяння та зміцнення демократичної стабільності та запобігання конфлікту в Україні. Вона передбачає систематичне навчання українських суддів щодо застосування положень Європейської конвенції з прав людини (ЄКПЛ) у вітчизняній суддівській практиці.
- Європейська конвенція з прав людини стала першим міжнародним правозахисним документом, який спрямований на захист широкого спектра громадянських та політичних прав і, не зважаючи на те, що вона була ратифікована нашою державою ще у 1997 році, на жаль; дуже рідко застосовується українськими суддями під час розгляду справ. Тому пропозиція Єврокомісії та Ради Європи щодо проведення цієї акції була дуже своєчасною - підкреслила директор Центру суддівських студій Наталія Верещінська.
На першому семінарі, що розпочав свою роботу 23 квітня у Центрі суддівських студій, були присутні голови апеляційних та місцевих судів, які попередньо вже проходили навчання у Центрі суддівських студій та у Центрі Верховного суду України з підвищення кваліфікації суддів як судді-інструктори.
- Бажано, щоб звернень українських громадян до Європейського суду з прав людини було якомога менше, - сказала Уповноважений у справах дотримання Конвенції про захист прав і основних свобод людини, директор Національного бюро Валерія Лутковська під час відкриття першого семінару. З одного боку, підкреслила вона; Конвенція стала частиною національного законодавства і відповідно повинна застосовуватись як і національне законодавство України.
Сьогодні існує 10-15 рішень судів по всій Україні, які винесені з посиланням на ЄКПЛ. Це єдиний нормативний акт, що належить до національного законодавства України, на який практично не посилаються судді. З другого, - ратифікація Конвенції дозволила звертатись нашим громадянам зі скаргами до Євросуду і за 5 років таких звернень надійшло близько 3,5 тисячі.
Програма співробітництва розрахована на два роки. Протягом цього терміну планується, крім двох установчих сесій для суддів-інструкторів на базі Центру суддівських студій, також проведення 100 семінарів для суддів на регіональному рівні, в яких візьмуть участь бизько 5 тисяч українських суддів.

 

Леся БАРСУК Урядовий кур'єр, №98 від 31.05.2002 р.

 

Сьогодні
25 вересня 2023

Анонс подій:

 

 

 


Архів заходів Центру>>

 


 

Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатися



Наші публікації:

 

Архів публікацій>>

 


 

 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація